Pytania, wątpliwości, informacje...

25 posts / 0 new
Ostatni wpis
igor
Pytania, wątpliwości, informacje...

Gdyby kogoś męczyła jakaś sprawa zwiażana z zawodami - a nie był w stanie znaleźć rozwiązania, to proszę się nie krępować i zadać pytanie na tym forum. Najwyżej zlekceważymy, ale na pewno przeczytamy.

Maly
Chyba czas na

Chyba czas na tansze wpisowe sie konczy? Dobrze czytam po swietach?

Maly
Igor mozesz

Igor mozesz zdradzic jakie przewidujecie zadania specjalne? Trudne, latwe?

igor
Nie mogę, gdyż

Nie mogę, gdyż wie to na razie tylko Jerry-San. Na pewno będzie fajnie.

Daniel
Mam jedno krótkie

Mam jedno krótkie pytanie, dużo będzie asfaltu na etapie rowerowym.

igor
Niemało. O ile

Niemało. O ile będzie wystawać spod śniegu i lodu.

magg
szpej +..

a sprzęt wspinaczkowy na trasie długiej trzeba wozić cały czas ze sobą, czy tylko na tych etapach gdzie potrzebny, czyli /zgodnie ze schematem??/ na ostatnich odcinkach?
rety, przy quizie logicznym też nie wolno klękać?

igor
Tachać tam, gdzie trzeba. Na

Tachać tam, gdzie trzeba. Na logicznym się bardzo klękać nie opłaci.

aga korpal
dojazd

Jedzie może ktoś na trasę krótką z Poznania lub okolic i ma dwa miejsca w aucie? :)

hiubi
Narty - czy coś wiadomo ? Czy

Narty - czy coś wiadomo ? Czy będzie podana jakaś minimalna długość lub waga narty, czy też panować będzie dowolność ( tak jak w zeszłym roku ) ?

igor
W zeszłym roku Lurbele (czy

W zeszłym roku Lurbele (czy tez Kiełbaska osobiście) wykorzystali luki w regulaminie wzorcowo. Należy się nagroda Złotego Falandysza. Tym razem jednakże chcemy uniknąć podobnych harców; na weryfikacji sprzętu narty zostaną ocenione jako biegowe albo niebiegowe - więc lepiej zabrać te właściwe. Natomiast - jeżeli odcinki narciarskie będą słabo jezdne, to nie będziemy zmuszać do tachania nart. Więc zabieranie "śnieżek" nie jest konieczne.
 Poza tym, powinno się dać jechać całkiem miło - tak to wygląda na dziś. Szczegółowe komunikaty będą się pojawiały w ciągu najbliższych dni; ostateczny w środę przyszłą - czyli w dzień pakowania i wyjazdu dla większości ekip z trasy długiej. Krótka się dowie z relacji z boju zapewne jeszcze więcej.

Rafał
Buty biegowe po starcie

Zastanawiam się czy można by zostawić po pierwszym etapie bno (prologu) zostawić buty biegowe? Chciałbym na narty założyć spdy. Jeżeli nie to chyba nic się nie stanie jeżeli wyrzucę je do śmietnika po przebiegnięci bno.
Pozdrawiam

Rafał
Buty biegowe po starcie

Trochę namieszałem :) To dla tego że w domu mam temperaturę w okolicach 5C, na szczęście rośnie.
Te spd'y to nie na narty a na rower.
Pozdrawiam
Rafał

igor
Buty możecie zostawić, ale

Buty możecie zostawić, ale wrzucimy je do wora i będą do odebrania w bazie. Nie wozimy na żadne przepaki.

Rafał
To wystarczy. Dzięki

To wystarczy. Dzięki

jacek
Czy limity na poszczególnych

Czy limity na poszczególnych punktach/przepakach (jeśli takie będą) są ustawione tak, żeby rzeczywiście dało się wykorzystać cały limit czasu? (więc n.p. nie będzie tak, jak na krótkiej trasie w Olsztynku dwa lata temu, gdzie meta zamykana była w niedzielę w południe, ale już w sobotę wieczorem zamykany był przepak, po którym zostawał już tylko niezbyt długi etap rowerowy)

igor
Tu będzie podobnie - ale na

Tu będzie podobnie - ale na krótkim ostatnim etapie będzie zadanie specjalne, stąd spory limit na jego pokonanie.

jacek
Ostatnio też miało być,

Ostatnio też miało być, skończyło się tym, że było odwołane. Ile w takim razie z regulaminowych 41h na pokonanie trasy krótkiej rzeczywiście da się wykorzystać zakładając że zespół na ostatnim etapie nie zwolni bardzo tempa i zadanie zrobi w max 3h (w więcej i tak nie warto, skoro 3h to kara czasowa za odpuszczenie zadania)?

KPrzylucki
IMHO punkt 9 Regulaminu: "O

IMHO punkt 9 Regulaminu: "O kolejności w klasyfikacji ogólnej decyduje liczba zaliczonych punktów kontrolnych (część nie będzie obowiązkowa); przy tej samej liczbie zaliczonych PK decyduje czas przybycia zespołu w komplecie na metę. Warunkiem klasyfikacji zespołu jest zaliczenie w komplecie punktów kontrolnych oraz zadań specjalnych."
 
jest wewnętrznie sprzeczny. Skoro część PK będzie nieobowiązkowa, to ich zaliczenie nie może być warunkiem klasyfikacji zespołu. Podobnie z ZS - skoro za niezaliczenie jest kara czasowa, to nie może być dyskwalifikacji za niewykonanie.

igor
Słuszna Twoja racja. W

Słuszna Twoja racja. W sformułowaniu " w komplecie" chodzi o kompletny zespół, tzn. PK i zadania są zaliczane, jak całą kapela je podbije/wykona. A jak nie zaliczy, to ma mniej punktów - i tyle. Albo karę czasową. Wątpliwości rozwiejemy ostatecznie na odprawie.

igor
Nie mam pojęcia, ile się da

Nie mam pojęcia, ile się da wykorzystać. Zazwyczaj zmartwieniem zawodników jest, jak najszybciej się dokulać do mety - a nie, jak najdłużej. A limit jest bardzo łaskawy dla trasy krótkiej, moim zdaniem. Więc można poruszać się dostojnie, robić przerwy i dotrzeć na metę.

magg
start

hmm.. po pytaniu Rafała..

czyli to znaczy, że prolog zaczyna się 

i kończy na starcie, ale start nie jest bazą?

czyli, że na start idziemy z rowerami już?

igor
Tak jest

Tak jest

KorekSAN
gratulacje

Jeszcze raz i na pewno nie ostatni gratuluje organizatorom. Było rewelacyjnie. Zreszta jak zawsze. Trzeba nam tylko niebiosom dziękować że mamy takie rajdy w Polsce i obyście się rozmnażali (w sensie organizatorzy) tak by przez cały rok człowiek mógł się konkretnie zmasakrować.Widać tylko nam forma nie przyszła na czas, bo tempo czołówki na krótkiej trasie (cóż to dużo mówić) było dla nas miażdżące. Ale udało nam się skończyć  - a to najważniejsze :D
 

tarik
Thanks a lot!

<p>Fajny rajd!<br />
Wielkie dzięki &amp; szacunek dla Org&oacute;w!</p>
<p>Pozdrawiam, Taras</p>

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz